Dzieci, dorośli i niepełnosprawni pobiegli w 3. Orlen Paralympic Run

W niedzielę 8 października na terenie parku Kępa Potocka w Warszawie wystartował 3. Orlen Paralympic Run. Formuła wydarzenia obejmowała możliwość startu w zawodach dla każdego, bez względu na wiek i stopień sprawności.

W biegu organizowanym w stolicy wzięło udział blisko 500 osób. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: 1km i 5km. – Przyjechaliśmy ze Świętokrzyskiego, z Buska-Zdroju, z pięknego uzdrowiskowego miasta – mówił jeden z biegaczy, Zdzisław Perepiczko. – Dużo jest zawodników niepełnosprawnych, bo to jest inicjatywa przede wszystkim dla nich, ale my również wspieramy ich i dlatego dzisiaj tu jesteśmy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polski Komitet Paraolimpijski. Na integracyjnym biegu zjawili się znani sportowcy. Wśród nich znalazł się medalista olimpijski i ambasador 3 Orlen Paralympic Run Robert Korzeniowski.

Z radością i ogromnym entuzjazmem znowu się włączam w bieganie paralimpijskie . Pokonałem ten dystans „chodowo”, ale to jest taka kapitalna inicjatywa, gdzie ludzie pełnosprawni i niepełnosprawni spotykają się w sporcie, bo sport łączy. Jestem ambasadorem drużyny paralimpijskiej i mam zamiar być tym ambasadorem tak długo, jak tylko starczy mi sił i energii, a tej energii tutaj dzisiaj było bardzo dużo i dużo tej dobrej energii dostałem od wszystkich uczestników.

Robert Korzeniowski, mistrz olimpijski

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w skład którego weszły koszulka biegowa oraz prezenty od sponsorów i partnerów. Mijając metę, dostawało się także pamiątkowy medal. Jedną z wręczających była Joanna Mendak, pływaczka, trzykrotna medalistka paralimpijska, ambasadorka biegu.

 -Myślę, że to jest fajna inicjatywa, w ramach której można wyjść ze swojej strefy komfortu, a z drugiej strony poprawić swoje wyniki – mówiła. – Oby jak najwięcej takich imprez!

Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.

Materiał, fot.: PKPar

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....