Polscy zawodnicy wystrzelali medale w Niemczech!

Na przełomie kwietnia i maja w Hanowerze odbyły się międzynarodowe zawody w parastrzelectwie sportowym. W Niemczech nie zabrakło polskiej reprezentacji, która wywalczyła worek medali.

W zawodach wzięło udział wiele utytułowanych zawodników z Polski. W biało-czerwonym składzie znaleźli się m.in. Mistrz Świata w pistolecie pneumatycznym (P5) Szymon Sowiński oraz Mistrzyni Świata w karabinie sportowym (R8) Emilia Babska.

U naszych zachodnich sąsiadów świetny start zaliczyli Emilia Babska oraz Marek Dobrowolski, którzy w karabinowej konkurencji miksta rywalizacje zakończyli na pierwszym miejscu. Było to pierwsze z wielu złotych krążków, po które sięgnęli zawodnicy znad Wisły. Złota trafiły do Szymona Sowińskiego w rozgrywkach indywidualnych w kategorii P3 oraz w drużynie w kategorii P3 razem z Filipem Rodzikiem i Kacprem Pierzyńskim. Pierwsze miejsce wywalczyła też w konkurencji karabinu pneumatycznego stojąc w kat. VI Barbara Moskal. Poza podium, ale na dobrych pozycjach znaleźli się indywidualnie Filip Rodzik, który zajął 4 miejsce w konkurencji P3 i Barbara Matyka na 6 miejscu w karabinie pneumatycznym stojąc VI.

Na tym jednak sukcesy polskich strzelców się nie zakończyły i w kolejnych dniach rywalizacji można było zobaczyć Szymon Sowiński ze złotem w pistolecie dowolnym (P4) i rekordem Polski. Nie zawiodła także Emilia Babska, której wyniki nie tylko zapewnił pierwsze miejsce na podium w kat. strzelania z 10m z karabinu stojąc (R2), ale również wygraną kwalifikację. Pierwsze srebro dla biało-czerwonych trafiło do drużyny P4 w składzie: Szymon Sowiński, Filip Rodzik oraz Sławomir Okoniewski.

Pokaźny dorobek medalowy zawodnicy polskiej reprezentacji zdobyli też w konkurencji karabinu pneumatycznego leżąc w kategorii VI (niepełnosprawność wzroku). Srebro indywidualnie wywalczyła Barbara Moskal, a brąz indywidualnie trafił do Barbary Matyki. Renata Tomaszewska co prawda indywidualnie swoje starty zakończyła na 4 miejscu, ale w drużynie z Piotrem Staszewskim i Grzegorzem Modrzyńskim wywalczyła brąz.

Zbliżając się do końca rywalizacji w International Shooting Competition of Hannover dorobek medalowy wzbogacił w pistolecie 10 m indywidualnie o złoto Kacper Pierzyński oraz o srebro Szymon Sowiński. Drużyna w tej samej konkurencji Sowiński, Rodzik, Okoniewski sięgnęła po złoto. Na pierwszym miejscu swoje zmagania ze złotem zakończyła także mieszana drużyna w karabinie R6 (postawa leżąca 50 m) w składzie Marek Dobrowolski, Waldemar Andruszkiewicz i Emilia Trześniowska. Emilia Babska indywidualnie zajęła natomiast 4 miejsce. Ostatnie krążki zapewnił w konkurencji R3 – karabin 10 m leżąc indywidualnie Marek Dobrowolski (brąz) oraz drużynowo Waldemar Andruszkiewicz, Marek Dobrowolski, Emilia Trześniowska (srebro).