Blisko 800 uczestników weźmie udział w akcji „Gimnastyka dla Polaków!” , która odbędzie się 19 listopada w Warszawie. Tego dnia hala COS Torwar stanie się największą i najważniejszą gimnastyczną areną w Polsce. We wspólnej zabawie i rywalizacji wezmą udział całe rodziny.
„Gimnastyka dla Polaków” to wspólny projekt Polskiego Związku Gimnastycznego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego nadrzędnym celem jest promocja sportów gimnastycznych wśród dużej części polskiego społeczeństwa! W czasie wydarzenia zaplanowano konkursy, animacje oraz szkolenia. W szczegółowym planie dnia od godziny 8 do 16 widnieje Turniej Gimnastyczny, natomiast o 17 rozpoczną się Gimnastyczne Pokazy Gwiazd!
Na Torwarze będzie można zobaczyć wszystkie pięć dyscyplin, które tworzą sport gimnastyczny: gimnastykę artystyczną, gimnastykę sportową kobiet i mężczyzn, akrobatykę i skoki na trampolinie.
Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Centralny Ośrodek Sportu, TVP Sport, Akademia Leszka Blanika AZS AWFiS Gdańsk oraz Uni-Logistics. Sponsorem strategicznym Polskiego Związku Gimnastycznego jest Vectra!
Polski Związek Gimnastyczny