Cztery medale dla polskich parakolarzy

We wtorek 10 maja w niemieckich Elzach wystartował II wyścig Pucharu Świata w parakolarstwie. Polacy w rywalizacji zdobyli cztery medale.

Srebrne medale w indywidualnej jeździe na czas trafiły do dwóch polskich zawodników. W grupie H3 drugie miejsce wywalczył Rafał Szumiec, natomiast w grupie H5 srebrny krążek zdobył Krzysztof Plewa. Rafał Wilk (H4) został sklasyfikowany na 7 pozycji.

Brązowy krążek wywalczyła w czasówce Renata Kałuża. Brąz trafił również do tandemu, w którego skład wchodziły Aleksandra Tecław i Justyna Kiryła. Piotr Kołodziejczuk z Marcinem Białobłockim rywalizację zakończyli na 7 miejscu.

Puchar świata liczy trzy rundy. Pierwsza z nich rozpoczęła się 5 maja i zakończyła 3 dni później. 10 maja wystartował drugi etap. Finałowe wyścigi Pucharu Świata odbędą się w sierpniu w Kanadzie.