W dniach 06-08 maja w Bydgoszczy odbyły się XLIX Indywidualne Mistrzostwa Polski XX Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet XVII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych.
W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowali zawodnicy z klubów z całej Polski. W sportowych zmaganiach wzięli udział m.in. zawodnicy sekcji ciężarowej Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.
Reprezentanci klubu z Łodygowic zdobyli dwa medale. Złoto w kategorii wagowej do 65 kg w grupie II wywalczył Dawid Hałat, natomiast brązowy krążek w kategorii do 80 kg w grupie I trafił do Sławomira Jędrzejko. Niewiele do medalu zabrakło Marcinowi Biegunowi, który w kategorii do 65 kg w grupie I ostatecznie wylądował na 4. miejscu. Natomiast na 5 pozycji sklasyfikował się Damian Karnafel.
Wśród mężczyzn w kategorii do 49 kg pierwsze miejsce zdobył Plesiewicz Piotr ze Startu Radom, natomiast w klasyfikacji wagowej do 54 kg złoto trafiło do zawodnika Startu Tarnów Grzegorza Bijaka (gr. I) i Tomasza Zabawa (gr. II). Najlepszy wśród mężczyzn w kat. do 59 okazał się Tomczyk Mariusz (Start Wrocław) w gr. I, zaś w gr. II Tobiasz Frąckowiak.
Wśród kobiet w kat. do 41 kg złoto zdobyła Karolina Szumlańska z TZSN Tarnów, natomiast w kategorii do 67 kg najlepsza okazała się Paulina Przywecka Puziak z drużyny gospodarzy.
Pełne wyniki dostępne są na profilu facebookowym Startu Bydgoszcz.