Pierwszy turniej kwalifikacyjny do igrzysk Paryż 2024 i worek medali dla polskich szermierzy

Pierwszy turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Paryżu 2024 i worek medali dla Polaków. Biało-czerwoni szermierze na wózkach kilka razy znaleźli się na podium podczas Pucharu Świata w Egerze.

W zawodach, które zakończyły się w niedziele 20 listopada reprezentanci Polski wywalczyli w sumie dziewięć medali: trzy srebrne i sześć brązowych krążków.

Ostatnie dni sportowych zmagań na Węgrzech przyniosły wiele emocji. W sobotę medale zdobyli Adrian Castro oraz Michał Dąbrowski. Pierwszy z nich swoją pozycję wywalczył pokonując koreańczyka Dong Hun Kima oraz Niemca Balwindera Cheemę. Natomiast Dąbrowski pokonał zawodnika z Ukrainy Antona Dacko oraz Włocha Gianmarco Paoluzziego. W półfinale szabli kategorii B biało-czerwoni zawodnicy stanęli do walki ze sobą. W tym starciu zwyciężył 32-letni Castro, który w finale spotkał się z Istvanem Tarjanyim. Niestety poległ on w walce z Węgrem zajmując drugie miejsce. Na trzeciej pozycji ex aequo stanęli Michał Dąbrowski oraz Francuz Maxime Valet.