Polscy parakolarze z medalami

Pierwsze w tym roku międzynarodowe zawody w kolarstwie szosowym odbyły się kilka dni temu w Australii. Na Pucharze Świata w Adelaide wystartowało ponad 180 kolarzy z 31 krajów.

Polskę na zawodach w Australii reprezentowały cztery osoby: Patrycja Kuter z pilotką Katarzyną Kornasiewicz, Bartłomiej Bertolin oraz Rafał Wilk. Biało-czerwoni cztery razy stawali na podium.

Pierwszy sukces zanotowały dziewczyny, które w tandemie dwa razy znajdowały się w pierwszej trójce. Ostatecznie wywalczyły dwa krążki. W tandemie znalazły się na szczycie podium, a tuż za nimi uplasowały się Włoszki Marianna Agostini wraz z Alice Gasparini oraz Australijki Madelene McNeil i Laura Auberson. W wyścigu ze startu wspólnego nasze reprezentantki znalazły się za Włoszkami zgarniając tym razem srebro.

Również dwa medale z Pucharu Świata w Australii przywiózł Bartłomiej Bertolin startujący w kategorii C4. Polak w czasówce zdobył trzecie miejsce tuż za Belgiem Louisem Clinke. W tej rywalizacji zatriumfował Hiszpan Damian Ramos Sanchez. Drugi krążek nasz zawodnik zdobył w starcie wspólnym, tam zajął pierwszą lokatę.

O miejsce na podium otarł się Rafał Wilk, który dwukrotnie znalazł się w czołówce rywalizacji na handbike’u. W jeździe na czas zajął szóstą lokatę, natomiast w wyścigu ze startu wspólnego minimalnie przegrał z zawodnikiem ze Szwajcarii o 11 sekund ostatecznie lądując na czwartym miejscu.

Fot. Paracycling Team Poland

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....