Dzisiaj w Nysie, 17 nastoletnich zawodników rywalizowało w ramach gimnastycznego turnieju. Regiony wspierają sport.
Głównym celem zawodów ma być promocja sportu wśród osób niepełnosprawnych. Skoki, ćwiczenia na drążku, równoważnie, układy na macie – to główne zadania uczestników sportowej imprezy. 24 listopada w Nysie, a dzień wcześniej w Opolu, to czas przeznaczony na imprezę. Do kibicowania zachęcały Klub „KUBUŚ” Olimpiad Specjalnych przy Zespole Placówek Specjalnych w Nysie, Olimpiady Specjalne Polska – Opolskie a także Oddział Opolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Emdobe/Radio Opole
Fot. pixabay