Klub z Zawiercia zaprasza na treningi siatkówki na siedząco

Siatkówka na siedząco to dyscyplina ciesząca się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie ze względu na fakt, że mogą w nią grać zarówno osoby pełnosprawne i niepełnosprawne. Tutaj ważna jest przede wszystkim umiejętność gry zespołowej. Do wspólnych treningów zaprasza klub z Zawiercia.

Aluron CM Paravolley ruszył z naborem do sekcji siatkówki na siedząco. Do treningów zachęca w szczególności osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu. Treningi odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:30 w Szkole Podstawowej nr 9 im Marii Dąbrowskiej w Zawierciu. W ramach zajęć klub zapewnia profesjonalne szkolenie prowadzone przez doświadczonych trenerów, udział w rozgrywkach ligowych oraz międzynarodowych, a także udział w obozach sportowych.

Niepełnosprawność nie definiuje twoich możliwości. Determinacja i pasja to klucze do zwycięstwa, zarówno na boisku, jak i poza nim. Pamiętaj, że każda przeszkoda jest tylko kolejnym blokiem do pokonania.

Osoby, które chcą dołączyć do sekcji mogą się skontaktować telefonicznie z trenerami: 607 082 333 lub 691 363 092.

Na czym polega siatkówka na siedząco?

W odróżnieniu od tradycyjnej siatkówki mniejsze jest boisko oraz niższa wysokość siatki. Istotne jest sprawne i szybkie poruszanie się po parkiecie, dzięki któremu nie dopuszcza się do upadku piłki na bronioną część boiska. Podczas meczu wszyscy zawodnicy muszą przestrzegać reguły w myśl której nie wolno im odrywać pośladków od parkietu w momencie zagrywania piłki.

fot. Paravolley Poland

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....