Znamy mistrzów w pływaniu juniorów!

W ubiegły weekend Pływalnia Orbita Spartan WCT we Wrocławiu stała się areną walki młodych sportowców z niepełnosprawnościami. Po dwóch dniach emocjonujących wyścigów znamy zwycięzców Letnich Parapływackich Mistrzostw Polski Juniorów.

W wydarzeniu zorganizowanym w dniach 13-14 kwietnia przez PZSN Start wzięło udział ponad 170 zawodników 27 klubów z całej Polski. Zawody były podzielone na trzy bloki startowe: dwa odbyły się w sobotę, ostatni został rozegrany w niedzielę.

Zawodnicy byli klasyfikowani na różnych dystansach i stylach z podziałem na grupy młodszych juniorów, juniorów i starszych juniorów, w tym 50m i 100m stylem klasycznym; 50m i 100m stylem motylkowym; 50m, 100m, 200m i 400m dowolnym; 50m i 100m stylem grzbietowym oraz 150m i 200m stylem zmiennym. W klasyfikacji przeprowadzono także drużynowo 4x50m stylem zmiennym oraz 4x100m stylem dowolnym z podziałem na dziewczyny i chłopców oraz 4x50m stylem dowolnym w grupach mieszanych.

W zawodach najlepsze rezultaty (wg WPS – klasyfikacji punktowej World Para Swimming) za 2 starty w grupie 12 lat i młodszych uczestników uzyskała Emilia Lewandowska z WSSiRN Start Katowice, natomiast wśród dziewcząt 13-16 lat najlepsza okazała się Wiktoria Sobota z IKS AWF Warszawa. Na szczycie klasyfikacji w gronie zawodniczek 17-18 lat również wylądowała z pływaczka z klubu ze stolicy Nikola Badowska.

W najmłodszej grupie startowej najlepszym zawodnikiem okazał się Antoni Wojtyło z WSSiRN Start Katowice, zaś w nieco starszej kategorii wiekowej (13-16 lat) na szczycie znalazł się Alex Kozłowski. Wśród zawodników 17-18 lat najlepsze wyniki zanotował Andrzej Kowalik z WSSiRN Start Katowice.

PEŁNE WYNIKI >>>

fot. Łukasz Misiuro / Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....