Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym pełne emocji!

Ponad 200 tenisistów z całego kraju wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Zielonej Górze. Zawody odbyły się w dniach 04-07 kwietnia 2024 r. Organizatorem zawodów był ZSR START Zielona Góra.

Wśród startujących pojawiło się liczne grono utytułowanych tenisistów, w tym medalistów Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Globu i Europy. W szeregach reprezentacji zielonogórskiego „Startu” wystąpili zawodnicy zakwalifikowani na Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu: Piotr Grudzień, Igor Misztal i Tomasz Jakimczuk.

Wydarzenie w Zielonej Górze było dobrą okazją nie tylko do nagrodzenia najlepszych zawodników w tenisie stołowym, ale też osób, które mają duży wkład w rozwój tej dyscypliny w Polsce. Prezes ZSR START w Zielonej Górze Danuty Tarnawska, otrzymała z rąk Członka Zarządu PZTS Sebastiana Jagiełowicza złotą odznakę „Za zasługi dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego”.

Zawodnicy gospodarzy zdobyli ogółem 11 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Paralimpijczycy Piotr Grudzień i Igor Misztal zdobyli każdy w swojej klasie, złote medale. Dorzucili złoty krążek w grze deblowej. Magdalena Pawłasek pokazała, że ciężka praca się opłaca i stawała 3 krotnie na podium zdobywając komplet medali: złoty w grze singlowej, srebrny w grze deblowej, a brązowy w grze mieszanej. 

W najbardziej emocjonujących meczach finałowych w deblu po złoto sięgnęły w klasie VI-X Katarzyna Marszał z Ewą Foskett, natomiast w mikście w klasie II-V Tomasz Jakimczuk wraz z Ewą Gembalską. W grze deblowej złoto trafiło do Krzysztofa Żyłka i Rafała Lisa (kl. II-V), zaś w klasie VI-X do Igora Misztala i Piotra Grudzień. Na szczycie klasyfikacji w deblu w kat. XI znaleźli się Damian Fira z Markiem Chybińskim.

W grze mieszanej na szczycie podium stanęli Michał Deiglser i Karolina Pęk (kl.VI-X) oraz Maciej Makajew z Ewą Cychowską (kl. XI).

W rozgrywkach indywidualnych wśród uczestników do 23 lat najlepiej spisali się Marcin Zieliński i Piotr Dobrzyński.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....