MŚ Virtus: Sprawni Razem dali z siebie 100%

Reprezentacja Polski niepełnosprawnych intelektualnie ZSS Sprawni Razem wróciła do domu z Mistrzostw Świata w narciarstwie VIRTUS z 8 medalami.

W rozgrywanych w dniach 12 – 16 marca 2023 r. zawodach wzięło udział 19 zawodników z Polski. W wydarzeniu wystartowało blisko 170 osób z różnych krajów.

Małgorzata Pernal po raz kolejny udowodniła, że jest naszą narciarską gwiazdą, zdobywając aż trzy złote medale w biegu narciarskim na 10 km, na 5 km i w sprincie. Antoni Wiercioch również pokazał, co potrafi i zdobył aż cztery medale – dwa złote za kombinację alpejską i slalom supergigant oraz dwa srebrne medale w slalomie i slalomie gigancie. Patrycja Strama również nie zostawiła suchej nitki na swoich rywalkach i zdobyła brązowy medal w slalomie. Łukasz Frączek z kolei wziął udział w kategorii II3, która na tych mistrzostwach była demonstracyjna i zdobył dwa drugie miejsca w slalomie i gigancie. Mało brakowało, a medali byłoby nawet dwa razy tyle, bo Polacy kilkukrotnie zajmowali IV miejsca zaraz za podium.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich postawę, determinację i walkę o dobre miejsca. To były wspaniałe mistrzostwa, pełne emocji, niespodzianek i wspaniałych osiągnięć. Jesteśmy dumni z naszych sportowców!

W zawodach wzięli udział nie tylko reprezentanci Stowarzyszenia Sprani Razem, ale również sportowcy z Fundacji Handicap czy SONI. Najlepiej wśród reprezentantów z SONI zaprezentowali się Zofia Dzięcioł oraz Grzegorz Krzemień, który zajęli 4 miejsca w Super Gigancie.

– Jesteśmy dumni, że byliśmy częścią Reprezentacji Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem na Mistrzostwach Świata VIRTUS 2023. Czuliśmy się wyjątkowi, docenieni i zaopiekowani. Znakomita była atmosfera w naszej Reprezentacji. Dziękujemy Sprawni Razem i Fundacji Handicap Zakopane za wspólne wspaniałe przeżycia, za życzliwość, pomoc i szacunek, zarówno dla najlepszych, jak i najsłabszych zawodników- można było przeczytać na stronie facebookowej Fundacji SONI.

fot.: fb/Fundacja SONI

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....