Polscy paratenisiści spisali się na medal!

Pierwszy turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych paraigrzysk w Paryżu jest już za polskimi tenisistami stołowymi. W rozgrywanych we Włoszech ITTF Lignano Masters Para Open 2023 sportowcy znad Wisły zgarnęli aż 17 medali.

Tenisiści stołowi z niepełnosprawnościami zakończyli w sobotę 18 marca rywalizację z imponującą liczbą krążków na swoim koncie. Biało-czerwoni indywidualnie stawali na podium 11 razy, natomiast w grze drużynowej 6 razy.

W grze pojedynczej złoto wywalczyli Maksym Chudzicki (klasa 7) oraz Piotr Grudzień (klasa 8). Najlepsza w klasie 9 okazała się też Karolina Pęk, która w finałowym meczu pokonała Alexę Szvitacs, rewanżując się tym samym Węgierce za porażkę w półfinale mistrzostw świata. Srebro we włoskim Lignano zgarnęli Igor Misztal (klasa 10) i Dorota Bucław (klasa 1). Brązowy medal zawisnął natomiast na szyi Rafała Czupra (klasa 2), Macieja Nalepki (klasa 3) i Michała Deigslera (klasa 7). Na trzecim miejscu podium w rozgrywkach indywidualnych stanęli także Paweł Włodyka (klasa 10), Natalia Partyka (klasa 10) oraz Ewa Cychowska (klasa 11).

Gry podwójne przyniosły złoto w mikscie (klasa XD22) Ewie Cychowskiej i Brazylijczykowi Simoesowi Gomes Thiago. Po srebro sięgnęli także w klasie XD17 Natalia Partyka i Maksym Chudzicki oraz w klasie WD20 Natalia Partyka i Karolina Pęk. Najniższe miejsce na podium zajęli natomiast w kategorii XD4 Dorota Bucław i Rafał Czuper, w klasie MD18 Piotr Grudzień i Igor Misztal oraz w klasie MD4 Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper.

fot. fb/Polski Związek Tenisa Stołowego

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....