Najlepszy gol świata!

Marcin Oleksy z Warta Poznań Amp Futbol – zdobywcą najpiękniejszej bramki na świecie w 2022! Jak mówi zawodnik – niemożliwe nie istnieje!

Reprezentant Polski zdobył nagrodę im. Ferenca Puskasa podczas gali FIFA Award 2022, która przyznawana jest za najpiękniejszego gola zdobytego na piłkarskich murawach. Ampfutbolista odebrał nagrodę w poniedziałek, na oczach Messiego i Mbappe nagrodę podczas gali w Paryżu.
W finałowej trójce nominowany był obok takich sław światowego futbolu jak: Richarlisona z Tottenhamu i Dimitri Payeta z Olimpique Marsylia.

Ciężko było mi nawet pomarzyć o takiej nagrodzie. Nagrodę dedykuję ją Ewelinie, Tomkowi i Tosi, bo dzięki nim wstałem po wypadku, podniosłem się i dzięki nim dziś stoję przed wami i strzelam tak piękne bramki. Dziękuję też całemu środowisku ampfutbolu, ktoś stworzył tak piękny sport, dzięki któremu możemy się spełniać

mówił podczas gali Marcin Oleksy

Gol, którym dziś zachwyca się cały świat za którą Marcin Oleksy zdobył nagrodę, padł na w Bielsku-Białej. Piękna bramka z przewrotki padła w listopadzie 2022 podczas meczu Warty Poznań ze Stalą Rzeszów. Ten gol właśnie przeszła do historii światowego sportu.

Ta nagroda, to olbrzymie i zasłużone wyróżnienie dla Marcina, ale także wielki krok dla całego ampfutolu – przyznaje Mateusz Widłak prezes Amp Futbol Polska. – Dzięki tej bramce przybędzie nam mnóstwo nowych kibiców, bo wielu, wielu ludzi na świecie dowiedziało się, czym jest ampfutbol – przyznaje. Marcin stał się właśnie wielkim ambasadorem tego sportu – dodaje. – Trzeba też przyznać, że w Polsce ten sport staje się coraz bardziej popularny. Również kobiety budują już swoją ligę, a i dzieciaki mają też swoje drużyny – relacjonuje Mateusz Widłak.

Jak zauważa szef Amp Futbol Polska – granice w sporcie są bardzo płynne między sportem pełnosprawnych, a sportem niepełnosprawnych. Wciąż jednak może dziwić, że jeszcze nie jest sportem paraolimpijskim – zauważa Prezes Polskiego Związku Ampfutbolu. To również wielki dzień dla całego środowiska ampfutbolowego. Warto zauważyć, że pierwszy raz Fifa otworzyła się na ampfutbolistów. The Best FIFA Football Awards jest uznawana za najbardziej prestiżową piłkarską nagrodą na świecie.

Marcin Oleksy w 2010 roku uległ poważnemu wypadkowi, który zakończył się amputacją lewej nogi. Po 9 latach rozpoczął grę w ampfutbolowej sekcji Warty Poznań, w 2021 roku otrzymał powołanie do polskiej reprezentacji w Amp Futbolu.

Najpiękniejsza bramkę świata możesz zobaczyć tu:
Źródło wideo: FB Amp Futbol Polska https://fb.watch/iZRk0wTjRc/

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....