Polscy szermierze z medalami Pucharu Świata

Biało-czerwoni od czwartku 19 maja startują w Pucharze Świata w szermierce na wózkach. W Tajlandii wywalczyli dotychczas sześć medali we wszystkich kolorach.

Doskonały początek rywalizacji w Azji zaliczyli Marta Fidrych i Michał Nalewajka. Brązowy medal w Pucharze Świata w Tajlandii w szpadzie kat. A zdobyła Marta Fidrych, która pokonała wyżej notowaną w rankingu Chui Yee Yu, a w finale Hyo Kyeong Kwon. Z kolei Nalewajek zdobył srebro w szpadzie.

W piątkowej rywalizacji wspaniale zaprezentowała się 27-letnia zawodniczka IKS-AWF Warszawa Kinga Drożdż, która w szabli kategorii A wywalczyła srebro. W szpadzie natomiast na podium znalazł się Norbert Całka, który w kat. A zdobył brąz. Również w szpadzie tym razem w kat. B trzecie miejsce zdobył Michał Dąbrowski.

Natomiast w dzisiejszych zmaganiach w Chonburi doskonałą formą wykazał się Adrian Castro, który w finale szabli w kategorii B pokonał 15:8 Francuza Maxime Valeta zdobywając złoto.

Zawody potrwają do 22 maja. W niedzielę odbędą się rozgrywki drużynowe. W rywalizacji bierze udział ponad setka niepełnosprawnych zawodników.