Deprecated: Funkcja WP_Dependencies->add_data() została wywołana z argumentem, którego użycie jest przestarzałe od wersji 6.9.0! Komentarze warunkowe IE są ignorowane przez wszystkie obsługiwane przeglądarki. in /home/vh15485/aktywnirazem.eurobeskidy.org.pl/wp-includes/functions.php on line 6131

Polski trzecie w klasyfikacji generalnej MŚ!

Biało-czerwone zawodniczki zdobyły trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata w parasnowboardzie rozgrywanych w Hiszpanii w dniach 8 – 18 marca 2023 r.

Reprezentantki Polski w sumie sześciokrotnie stawały na podium podczas międzynarodowych zawodów w La Molinie. Monika Kotzian w startach indywidualnych oraz drużynowych zdobyła komplet czterech medali. W konkurencji snowboardcrossu obroniła tytuł Mistrza Świata sprzed roku. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Natalia Siuba – Jarosz, która w swojej koronnej konkurencji jaką jest Dual Banked Slalom wywalczyła brązowy medal, natomiast w swoim debiucie w snowboardcrossie na mistrzostwach globu zajęła czwartą pozycję. W kwalifikacjach Dual Banked Slalomu Anna Drobna zajęła trzecie miejsce, a zawody zakończyła finalnie na piątej pozycji.

W zawodach FIS Para Snowboard World Championship 2023 w Hiszpanii wystartowało 48 zawodników z 19 krajów w dyscyplinach takich jak snowboard cross i dual banked slalom. Mistrzostwa Świata w Parasnowboardzie po raz pierwszy były rozgrywane pod szyldem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS).

fot. fb/PZSN Start

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....