Deprecated: Funkcja WP_Dependencies->add_data() została wywołana z argumentem, którego użycie jest przestarzałe od wersji 6.9.0! Komentarze warunkowe IE są ignorowane przez wszystkie obsługiwane przeglądarki. in /home/vh15485/aktywnirazem.eurobeskidy.org.pl/wp-includes/functions.php on line 6131

Prawie 600 zawodników z całego świata będzie rywalizować w Krakowie

100 dni zostało do Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS 2022, które odbędą się w Krakowie. Wydarzenie dedykowane sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną zgromadzi około 600 zawodników z ponad 25 krajów, w tym wielu ubiegłorocznych paraolimpijczyków z Tokio. Sportowcy będą rywalizować w dziesięciu dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie, judo i badmintonie. Areną zmagań będą kompleksy sportowe w Krakowie. Honorowy Patronat nad Letnimi Igrzyskami Europejskimi VIRTUS 2022 objął Prezydent Krakowa Pan Jacek Majchrowski. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-24 lipca 2022.

-Igrzyska VIRTUS to ogromne wyzwanie organizacyjne, do którego przygotowujemy się od wielu miesięcy – mówi Dariusz Mosakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. – Na sukces imprezy złożyć się musi mnóstwo elementów, nad którymi pracujemy wspólnie z władzami miasta Kraków, kierownikami obiektów sportowych i hoteli. Wielość dyscyplin, jakie będą rozgrywane podczas igrzysk wymaga zaangażowania potężnego zespołu obsługi sędziowskiej i technicznej, a także perfekcyjnego przygotowania obiektów sportowych. To dla naszego zespołu bardzo pracowity okres. W tym roku nasz związek obchodzi jubileusz 30-lecia i bardzo zależy nam na tym, by prestiżowe igrzyska VIRTUS odbyły się na najwyższym światowym poziomie – zaznacza.

Związek Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI-RAZEM istnieje od 29 lat i skupia sportowców niepełnosprawnych intelektualnie z terenu całego kraju. Każdego roku organizuje zawody ogólnopolskie w różnych dyscyplinach sportowych dla ponad 1500 osób niepełnosprawnych. Związek jest jednym z założycieli i członków Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W kadrach narodowych ZZS SPRAWNI-RAZEM znajduje się kilkunastu wybitnych zawodników –  wielokrotnych mistrzów i medalistów paraolimpijskich w klasie T20 i F20.  Szkoleniem centralnym objętych jest prawie 100 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski. Związek jest członkiem Światowej Federacji Virtus, w której figuruje jako Virtus Poland.

sprawnirazem.pl

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....