„Śląskie bez barier” – przewodnik

Prezentowany w przewodniku wachlarz propozycji jest bardzo szeroki, przewodnik zawiera bowiem propozycje terenowych wycieczkach plenerowych,które często stanowić mogą spore wyzwanie dla osób z dysfunkcjami ruchu. Klimczok, Szyndzielnia czy Góra Żar – to tylko niektóre z beskidzkich propozycji.

W przewodniku znajduje się 68 gotowych propozycji wycieczek po województwie śląskim. Każda propozycja wycieczki, poza informacjami o jej długości i czasie przebycia oraz o tym jakie ciekawe obiekty turystyczne znajdziemy na jej trasie i dlaczego warto się na nią wybrać, zawiera również praktyczne wskazówki, np. gdzie zaparkować, czy można dojechać komunikacją publiczną oraz informacje, np. o nawierzchni, poziomie trudności trasy, o tym czy trasa jest możliwa do przebycia samodzielnie, czy potrzebny będzie asystent dla osoby z niepełnosprawnością. To informacje które są bardzo istotne dla turystów poruszających się między innymi na wózkach.

Agnieszka Sikorska
Dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej

To bardzo praktyczny przewodnik, który napisany został przez osobę z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze ruchu turystycznego osób z niepełnosprawnościami, pana Zbigniewa Orłowskiego. Autor to Prezes Mysłowickiego oddziału PTTK Mysłowice i wiceprzewodniczący Rady ds. Turystyki Osób Niepełnosprawnych Zarządu Głównego PTTK. Zaproponowane w przewodniku trasy i szlaki zostały zweryfikowane przez autora podczas wielokrotnych wycieczek, w tym z turystami poruszającymi się na wózkach. W przewodniku zostały opisane również wydarzenia oraz inicjatywy w województwie śląskim przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Przewodnik zwieńczają rozdziały z poradami dotyczącymi aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych i spis obiektów Szlaku Zabytku Techniki Województwa Śląskiego wraz z wykazem dostępności oraz udogodnień dla turystów z ograniczeniami ruchowymi.

Przewodnik „Śląskie bez barier” został wydany w wersji drukowanej w nakładzie 2 tys. egzemplarzy – ten rozszedł się w mgnieniu oka, ale nic straconego.Wersja elektroniczna jest również umieszczona na oficjalnym portalu turystycznym województwa śląskiego – slaskie.travel.
Przewodnik znajdziesz tu: www.slaskie.travel/article/1020295

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....