W Bydgoszczy walczyli przy szachownicy

W dniach 9 – 12 lutego w Bydgoskim Centrum Sportu odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach. Rozgrywki przeprowadzono w systemie szwajcarskim z podziałem na 9 rund.

W rywalizacji wzięło udział blisko 40 osób, a turniej był wliczany do rankingu FIDE. W klasyfikacji w grupie A czyli zawodników ze schorzeniami aparatu ruchu pierwsze miejsce na podium zajął Jarosław Mierzyński (UKS Szach Wolsztyn), który mistrzostwa zakończył z rezultatem 6 punktów. Druga w tej kategorii była również zawodniczka z klubu z Wolsztyna Liliana Leszner, natomiast trzecią pozycję wywalczył Eugeniusz Małecki.

Wśród zawodników ze schorzeniami wewnętrznymi oraz narządu słuchu i wzroku (grupa B) mistrzem został Jan Przewoźnik z klubu GZSN Start Gorzów Wielkopolski, który zdobył w turnieju 8 punktów. Za nim na podium uplasował się jego kolega z klubu Manfred Mannke z rezultatem 6,5 punktów. Podium dopełnił Jerzy Brok z wynikiem końcowym równym 6 punktów.

W klasyfikacji OPEN wszystkie miejsca na podium obstawili zawodnicy z klubu Start Gorzów Wielkopolski. Tytuł mistrza szachowego trafił do Jana Przewoźnika, za nim uplasował się Manfred Mannke, a podium dopełnił Jerzy Brok.

fot. fb/START Wrocław Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....