Integracyjny Piknik Narciarski w Gilowicach

Na obiektach sportowych przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Gilowice odbyły się zimowe zawody sportowe. Ponad 150 uczestników rywalizowało w kilku zimowych konkurencjach sportowych.

W sportowej rywalizacji wzięły w nich udział osoby z niepełnosprawnością z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gilowicach, WTZ Milówka, gościnnie zjawili się też zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kukowa w województwie małopolskim, dojechała także Szkła Specjalna z Łodygowic.
– Konkurencje dopieraliśmy do możliwości psycho-fizycznych naszych zawodników – dodaje Henryk Pasko jeden z organizatorów spotkania. – Część z uczestników bardzo chciała rywalizować na śniegu, część wolała sportową rywalizację na terenie ośrodka. Najważniejsze, że mogliśmy my się spotkać i wspólnie na sportowo się bawić. Odchodzimy może od profesjonalizacji sportowej, ale po tych kilku latach pandemii, widzimy jak bardzo dla tego środowiska osób z niepełnosprawnościami ważne jest samo spotkanie, integracja.

Dla wielu z uczestników zimowego pikniku – to była pierwsza narciarska przygoda w życiu. Bardzo cenne jest dla nas również to, że dla wielu z podopiecznych WTZ-ów, te zawody były pierwszą okazją do spróbowania swoich sił właśnie w dyscyplinach zimowych. Niektórzy pierwszy raz mieli okazję ubrać buty narciarskie, założyć narty i zjechać kilkaset metrów z górki – co to były za emocje!Dla osób z niepełnosprawnościami było to duże wyzwanie ale dali radę –

Henryk Pasko, szef Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk”.

Najwięcej emocji towarzyszyło rywalizacji narciarskiej: były to zjazdy narciarskie oaz bieg sprinterski. Oprócz konkurencji na śniegu był też zestaw konkurencji rekreacyjnych. Chętni mogli rywalizować przy szachownicy podczas turnieju warcabowego, czy sprawdzić się podczas gry w boule czy w rzucie lotką do tarczy. Dla uzdolnionych artystycznie, został też zorganizowany konkurs malarski – tematem oczywiście sporty zimowe, bo impreza odbywała się pod hasłem „My się zimy nie boimy”.
Wydarzenie zorganizowane zostało już po raz ósmy, po kilku letniej przerwie spowodowanej pandemią. Pogoda dopisała i można było wykorzystać biały puch. Organizatorami Imprezy byli: PKS Olimpijczyk Gilowice i WTZ Gilowice. Zwycięscy zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi. A uczestnicy uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach przedstawiają się następująco:

Narciarstwo zjazdowe:

Kobiety:

Pietraszko Izabela

Mężczyźni:

Bilski Piotr
Urbaniec Damian
Puchałka Łukasz
Krzuś Kacper

Bieg narciarski:

Kobiety: Mężczyźni:

  1. Pawlus Katarzyna 1. Kąkol Ireneusz
  2. Pietraszko Izabela 2. Pszczółka Artur
  3. Iwanek Ewa 3. Satława Łukasz
  4. Głuszek Aleksandra 4. Konior Paweł
  5. Dziedzic Bartek
  6. Kaczmarek Mirosław
  7. Felskowski Marek
  8. Trzop Sebastian

Turniej warcabowy:

Biegun Katarzyna
Binda Cezary
Zawada Anna
Mrowiec Łukasz
Samson Agnieszka
Ciurla Andrzej
Fijak Danuta Jakubiec Bogdan

Boule:

Polak Artur
Salachna Zuzanna
Pawełczyk Piotr
Satława Łuasz
Trzop Sebastian
Urbaniec Damian
Golasik Krzysztof
Ryba Anna

Rzut lotką:

Kobiety:

Fijak Danuta
Głuszek Aleksandra
Wandzel Sylwia

Mężczyźni:

Bernacik Michał
Szymański Krzysztof
Satława Łukasz

Fot.: PKS Olimpijczyk Gilowice

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....