Turystyka bez kompromisów

Turystyka bez kompromisów to nowy projekt społeczny dla osób z niepełnosprawnościami, który ma zachęcić właśnie tą grupę do częstszego podróżowania.

W ostatnich latach coraz więcej obiektów, hoteli i instytucji deklarowało zwiększanie dostępności dla osób z dysfunkcjami w zakresie m.in. rozwiązań architektonicznych. Jednak według badań tylko 23% osób z niepełnosprawnościami w Polsce aktywnie podróżuje. Właśnie dlatego powstała kampania „Turystyka bez kompromisów”.

Turystyka bez Kompromisów to inicjatywa mająca na celu otwarcie świata turystyki dla osób z niepełnosprawnościami. Dążymy do tego, aby podróże stały się bezproblemowe i pełne radości dla każdego, niezależnie od indywidualnych wyzwań. 

możemy przeczytać na portalu bezkompromisowa.pl

Kampania składa się z czterech filarów: pełny dostęp, samodzielność, inkluzywność i edukacja. Pierwsze z założeń ma na celu dostosowanie infrastruktury turystycznej, usług i dostępności informacyjnej do osób z dysfunkcjami w taki sposób, aby planowanie podróży było łatwe, a przemieszczanie się po obiektach było komfortowe. Samodzielność oznacza niezależność w podróżowaniu, natomiast inkluzywność ma stworzyć bardziej otwarte i respektujące środowisko. Ostatni z filarów czyli edukacja ma na celu propagowanie wiedzy na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami podczas podróżowania, to także możliwość zdobycia praktycznych porad i wskazówek dotyczących świata podróży m.in. za pośrednictwem portalu www.bezkompromisowa.pl.

Działania w ramach projektu są ukierunkowane na kreowanie dialogu pomiędzy osobami z niepełnosprawnościami, branżą turystyczną oraz społeczeństwem.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....