Trwa XVII edycja konkursu „Kraków bez barier”

Początkiem roku ruszyła kolejna edycja konkursu „Kraków bez barier” organizowanego przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Celem konkursu jest docenienie osób, firm i organizacji, które ułatwiają życie osobom z niepełnosprawnościami poprzez zwiększanie dostępności architektonicznej czy projekty społeczne.

Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, instytucje i firmy w pięciu kategoriach. W pierwszej grupie oceniane jest budownictwo dostępne, w obszarze: obiekty użyteczności publicznej, obiekty i przestrzenie zabytkowe, a także przestrzeń publiczna. Zgłoszenia mogą również dotyczyć innowacyjności w zakresie technologii czy projektów badawczych. W konkursie oceniane są również projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. W konkursie zostanie wyłoniona osobowość roku oraz najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Nabór zgłoszeń rozpoczął się 01 stycznia i potrwa do lutego 2024 r. Zgłoszenia można przesłać pocztą tradycyjną na adres Urząd Miasta Krakowa Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem „Kraków bez barier” lub drogą elektroniczną na adres sz.umk@um.krakow.pl.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Miasta Kraków >>>

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....