Znamy Mistrzów Polski w parasportach zimowych!

Zawodnicy z czołówki krajowej pojawili się na rozgrywanych od 7 do 10 marca Mistrzostwach Polski w parasportach zimowych.

W ramach zawodów w Białce Tatrzańskiej zostały przeprowadzone rywalizacje w: paranarciarstwie alpejskim, paranarciarstwie biegowym oraz parasnowboardzie. W wydarzeniu brało udział blisko stu sportowców. Wielu z nich na swoim koncie ma sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pierwsze dni upłynęły na zmaganiach narciarzy alpejskich i snowboardzistów. Wśród startujących wytypowano zwycięzców, którzy zaprezentowali bardzo dobry poziom. Na podium w slalomie gigancie stanęli Michał Gołaś, Oliwia Gołaś, Andrzej Szczęsny, Igor Sikorski , Aleksandra Andrejko i Antoni Wircoch. Mistrzem Polski w parasnowboardzie został natomiast Wojciech Taraba.

W kolejnych dniach swoje umiejętności mogli przedstawić narciarze biegowi. Najlepsi w biegu średnim okazali się Iweta Faron, Sylwia Drozdowska, Witold Skupień oraz Krzysztof Plewa. Nie zabrakło także rozstrzygnięć w slalomie w narciarstwie alpejskim. Tytuł mistrza trafił do Michała Gołasia, Oliwii Gołaś, a kolejne miejsca na podium zdobywali Andrzej Szczęsny, Zygmunt Gackowiec, Zuzanna Sitek oraz Antonii Wircoch.

fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....