Eurobeskidy edukują pszczelarzy

Bez których owadów nie moglibyśmy żyć? I nie, nie chodzi o pszczoły. Jakie są znane żyjące współcześnie przykłady dinozaurów? Jakiej wielkości jest tarantula i ile dziennie odkrywanych jest gatunków chrabąszczy?

Na te i wiele innych fascynujących pytań mogą uzyskać odpowiedzi uczestnicy najnowszego projektu Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy dla młodzieży i dzieci w wieku szkolnych „Dbamy o Pszczoły – Chronimy Środowisko”. W ramach warsztatów prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne, które mają na celu zachęcić młodych do pogłębiania wiedzy z zakresu przyrody, ekologii oraz zdrowego odżywiania. Warsztaty są realizowane na działce w Łodygowicach przy ul. Kasztanowej 7.

Podczas zajęć o tematyce owadów, pajęczaków, motyli dzieci miały nie tylko okazję posłuchać o owadach, ale również zobaczyć lub dotknąć niespotykanych na co dzień gatunków jak patyczak, larwa trutnia czy ptasznik. Oprócz teorii dzieci uczyły się poprzez praktykę. Ciekawi świata młodzi odkrywcy wyruszyli w teren z opiekunem i sami mieli szansę znaleźć ciekawe gatunki owadów żyjących na polskich łąkach i zobaczyć je pod mikroskopem. Na warsztatach poruszono oczywiście również tematykę rodzin pszczelich, budowy ula czy prowadzenia pasieki.

W ramach projektu prowadzone były także warsztaty dla dorosłych, w tym osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy tych zajęć to przede wszystkim osoby, które są zainteresowane hodowlą pszczół i chciałyby założyć własną pasiekę. Podczas zajęć mogą poznać tajniki prowadzenia pasieki od podstaw, a także zobaczyć w praktyce jak wygląda ul i jak wykonuje się jego przegląd na przykładzie tych które znajdują się na działce przy ul. Kasztanowej.

Dofinansowano ze środków :

/

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....