Bydgoszcz ugości młodych pływaków

W najbliższy weekend w Bydgoszczy zostaną zorganizowane Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. W imprezie wystartuje 240 młodych sportowców z całego kraju.

– Zainteresowanie tą imprezą jest aktualnie tak ogromne, że z planowanej liczby 130 uczestników zawodów – liczba ostateczna wzrosła do ponad 240 osób. Tak znaczny wzrost liczby uczestników zawodów jest dla nas niesamowitym wyzwaniem – przede wszystkim logistycznym – pisze na swoim profilu facebookowym Start Bydgoszcz, Organizator wydarzenia.

Do startującej grupy juniorów podczas mistrzostw dołączą także starsi zawodnicy. Grupa seniorów z kadry narodowej przygotowuje się do występów na igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Rywalizujący poza konkursem seniorzy będą mieli okazję sprawdzić swoją formę.

Pierwsza grupa młodych pływaków w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego pojawi się już we czwartek. Gośćmi honorowymi wydarzenia będą m.in. Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i PZSN Start Łukasz Szeliga oraz Wiceprezes Eugeniusz Grabowski. Startom młodych zawodników będzie przyglądać się trener kadry narodowej Beata Pożarowszczyk – Kuczko.

fot. drugastronasportu.com

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....