W dniach 23-28 sierpnia w Yogyakarta odbył się międzynarodowy turniej FOX’s Indonesia Para Badminton International. Polacy na zawodach w Azji zdobyli sześć medali.
W skład polskiej reprezentacji na turnieju w Indonezji wchodzili Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka oraz Bartłomiej Mróz. Biało-czerwoni z Azji wracali z czteroma srebrnymi krążkami i dwoma brązowymi.
Oliwia Szmigiel zdobyła drugie miejsce w grze pojedynczej w kat. SH6, w grze podwójnej (SH6) w parze z Darią Bujnicką, a także w miksie z zawodnikiem z Peru Hectorem Jesusem Salvą Tunque. Srebrny krążek zdobył również Bartłomiej Mróz w grze pojedynczej (SU5) oraz brąz w grze podwójnej z Indonezyjką Aryą Sadewa (SU5). Trzecie miejsce na podium wywalczyła Daria Bujnicka w grze pojedynczej w kategorii SH6.
fot. fb/Para-Badminton Poland