Deprecated: Funkcja WP_Dependencies->add_data() została wywołana z argumentem, którego użycie jest przestarzałe od wersji 6.9.0! Komentarze warunkowe IE są ignorowane przez wszystkie obsługiwane przeglądarki. in /home/vh15485/aktywnirazem.eurobeskidy.org.pl/wp-includes/functions.php on line 6131

Niewidzialni rozwijają skrzydła

Drużyna blind footballu Start Niewidzialni Bielsko-Biała BF, która powstała w kwietniu 2022 roku z każdym meczem zdobywa bezcenne doświadczenie. Miniony rok przyniósł sporo dobrych wiadomości dla zawodników.

– Ostatni rok to dla nas spory rozwój – przyznaje Sebastian Michałowski – współzałożyciel drużyny. – Olbrzymie znaczenie ma dla nas nie tylko rosnące zainteresowanie naszym sportem, ale i osoby, które przyłączyły się do nas i dzielą się z nami swoją sportową pasją. Ukłony należą się Danielowi Kawce, który jako trener przeszczepił doświadczenia bielskich Kuloodpornych na kolejny zespół, tym razem naszych zawodników blind footballu. Świetną „robotę” wykonuje z nami nasz trener, Krzysztof Mrózek na co dzień szkolący młodzików Górala Żywiec – podsumowuje zawodnik.

Piłka nożna osób niewidomych i słabowidzących nie przestaje się rozwijać. Jeszcze w listopadzie – oficjalnie rozpoczęto działanie Ligii Blind Footballu, oraz BTS Rekord Bielsko-Biała planuje utworzyć sekcję Blind Footballu, co pozwoli na dodatkowe szkolenie i kolejne starty. W nowym roku, od wiosny, bielska drużyna może zacząć walkę o mistrzostwo Polski.

– W ostatnim roku do drużyny dołączyły cztery nowe osoby. To sporo, bo dwa lata temu „Niewidzialni” zaczynali od trójki zawodników. Nowe osoby dojeżdżają na treningi z Rycerki Górnej, Kęt, Sosnowca i samego Bielska-Białej.

– Teraz poszukujemy nawigatora, czyli osoby widzącej, która wspiera zawodników podczas meczu – stoi za bramka przeciwnika i obstukuje bramkę, wskazując tym samym, jaka jest odległość do bramki. Brak takiej osoby będzie stopował nas w rozgrywaniu formalnych meczów. A na to w drużynie apetyt roście z treningu na trening – zapewnia Sebastian Michałowski.

– Potrzebujemy też wolontariuszy z Żywiecczyzny – nasz zawodnik dojeżdża z Rycerki Górnej, skąd nie ma szans dostać się busem. Chodzi o kogoś, kto dowiezie naszych ludzi na treningi – wyjaśnia Sebastian Michałowski. – Najważniejsze jest zaangażowanie i chęć współpracy z osobami niewidomymi. Oczywiście jeśli nasz wolontariusz czy wolontariuszka będzie interesował się sportem – to będzie dodatkowe wsparcie. Możemy zaoferować zwrot za paliwo czy bilet i umowę wolontariacką – dodaje.

Jeśli możecie i chcecie pomóc w tym sportowym wyzwaniu napiszcie na start.niewidzialni.bf@gmail.com lub skontaktujcie się z drużyną pod numerem 514 605 163.Foto: FB Start Niewidzialni Bielsko-biała BF

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....