Deprecated: Funkcja WP_Dependencies->add_data() została wywołana z argumentem, którego użycie jest przestarzałe od wersji 6.9.0! Komentarze warunkowe IE są ignorowane przez wszystkie obsługiwane przeglądarki. in /home/vh15485/aktywnirazem.eurobeskidy.org.pl/wp-includes/functions.php on line 6260

Dobry początek Brazil Para Badminton International dla polskich zawodników

Polscy parabadmintoniści dobrze rozpoczęli Brazil Para Badminton International 2022. Zespół znad Wisły w trwającym w Sao Paulo turnieju zaliczył już kilka zwycięstw.
Bartłomiej Mróz zdecydowanie wygrał swoje zmagania grupowe i po uzyskaniu wolnego losu w 1/8 finału czeka na swojego rywala w ćwierćfinale. Oliwia Szmigiel wygrała dotychczasowe dwa pojedynki grupowe i dziś czeka ją ostatni mecz grupowy z Kariną Loyolą z Argentyny. Daria Bujnicka pokonała w grupie rywalkę z Indii i przegrała z faworytką turnieju, rozstawioną z „jedynką” zawodniczką z Kanady.
Polskie zawodniczki są też po pierwszym wygranym meczu deblowym – tu rywalizacja toczy się systemem każdy z każdym. Pozostały im jeszcze trzy mecze do rozegrania. Daria i Oliwia walczą również w mikście. W pierwszym turniejowym meczu Daria w parze z Kanadyjczykiem Justinem Kendrickiem zdecydowanie pokonali parę brazylijsko-argentyńską, w kolejnym pojedynku czeka ich walka z Brazylijczykami.
Oliwia w parze z Francuzem Fabienem Moratem wygrała w grupie z parą z Indii i po trudnej walce minimalnie przegrali w trzysetowym thrillerze z parą z Peru – czekają na dalsze rozstrzygnięcia i ewentualnych rywali w fazie pucharowej.

Brazil Para Badminton International 2022 rozpoczęło się we wtorek i potrwa do niedzieli 24 kwietnia.

Polski Komitet Paraolimpijski

fot. Para-badminton Poland

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....