Mistrzowskie zimowe zjazdy w Zakopanem

Od wczoraj -2 marca 2023 r. – w Zakopanem rywalizują najlepsi narciarze z niepełnosprawnością intelektualną.

W organizowanych przez Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem Ogólnopolskich zawodach w narciarstwie biegowym i zjazdowym nie brakuje ubiegłorocznych medalistów i zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata VIRTUS w narciarstwie biegowym i alpejskim 2023.

We czwartek zawodnicy rywalizowali w ośrodku Małe Ciche w slalomie (narciarstwo alpejskie) oraz w Kirach (narciarstwo biegowe) na dystansach o długości dwóch, trzech i pięciu kilometrów. W sobotę natomiast na narciarzy czeka slalom gigant, bieg sprinterski na dystansie 1km oraz bieg sztafetowy 3x1km mieszanych zespołów.

W narciarskich mistrzostwach Polski Sprawni-Razem uczestniczą zawodnicy, którzy trenują narciarstwo, a często też dodatkowo dyscypliny letnie. W wielu przypadkach to wszechstronni sportowcy, świadomie inwestujący w rozwój fizyczny. Dzięki organizowanemu przez nasz związek oraz federację VIRTUS współzawodnictwu osób z niepełnosprawnością intelektualną, mają możliwość udziału w atrakcyjnych wydarzeniach sportowych, spotykania wielu ludzi i poznawania nowych miejsc. To najlepszy sposób na inkluzję społeczną.

Ewa Gawor, przedstawicielka organizatora – Małopolskiego Stowarzyszenia Społeczno- Sportowego Sprawni-Razem

Klasyfikacja zostanie przeprowadzona z podziałem na wiek, płeć oraz rodzaj niepełnosprawności zawodników. Uczestnicy z zespołem downa będą startować w osobnej kategorii. Zawody potrwają do soboty 4 marca br. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fot. fb/Ministerstwo Sportu i Turystyki

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....