Młodzi pływacy pokazali klasę

Bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Pucharu Świata w pływaniu białoczerwoni juniorzy. Młodzi zawodnicy zdobyli dziewięć krążków! W sukcesie biało-czerwonych we Włoszech swój wkład miała również utytułowana zawodniczka z grupy seniorskiej Oliwia Jabłońska.

W niedzielę zakończył się Puchar Świata w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych rozgrywany we włoskiej miejscowości Lignano Sabbiadro. W zawodach brało udział 19 reprezentantów Polski. Ze startów mogą szczególnie być zadowoleni polscy juniorzy, którzy wielokrotnie stawali podczas zawodów na podium.

Z największym dorobkiem medalowym z Włoszech wróciły Zuzanna Boruszewska oraz Nikola Badowska. Pierwsza z dziewczyn trzykrotnie stawała na pierwszym miejscu podium. Boruszewska wywalczyła złoto w kategorii 100 m stylem klasycznym, 200 m stylem zmiennym oraz 400 m stylem dowolnym. Z kolei Nikola zgarnęła trzy srebrne medale w kategorii styl dowolny na dystansie 50 m, 100 m oraz 400 m.

Dobrą formę pokazali także Alicja Piec, która zdobyła srebro na 100 m stylem klasycznym oraz Nadia Kardasz, która wywalczyła brąz w tej samej kategorii. Na podium we Włoszech można było także podziwiać Igora Soja, który jako pierwszy dopłynął do ścianki w konkurencji 50 m stylem motylkowym.

Świetne starty polskich zawodników dopełniła Oliwia Jabłońska, która w seniorskiej grupie w kategorii 400 m stylem dowolnym wywalczyła srebrny medal.

fot. fb/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....