Trzy medale dla polskiej narciarki na mistrzostwach VIRTUS

W poniedziałek polska reprezentacja zameldowała się na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Virtus dla sportowców z niepełnosprawnościami. Zawodnicy Sprawni-Razem mają już na koncie 5 medali.

-Jest to pierwszy taki event od 2019 roku, więc jesteśmy naprawdę podekscytowani. W 19-osobowej ekipie mamy wielu utalentowanych sportowców, w tym narciarzy alpejskich i jedną biegaczkę narciarską. To będzie niezapomniana przygoda!- możemy przeczytać na profilu facebookowym Związku Stowarzyszeń Sprawni-Razem.

Mistrzostwa rozgrywane są w austriackiej miejscowości Seefeld w Tyrolu. W zawodach konkurują sportowcy reprezentujący 14 krajów. Rywalizacja przewiduje starty w czterech konkurencjach alpejskich i czterech biegach narciarskich.

Pierwsze dni zawodów były poświęcone właśnie biegom narciarskim na dystansie 10 km dla mężczyzn i 5 km dla kobiet. W tej konkurencji swój pierwszy medal na mistrzostwach zdobyła Małgorzata Pernal. Zawodniczka Stowarzyszenia Sprawni-Razem stanęła na szczycie podium ze złotym krążkiem. Na kolejne sukcesy biało-czerwonych nie trzeba było długo czekać. Antoni Wiercioch oraz Łukasz Fraczek wywalczyli bowiem srebrne medale w slalomie gigancie.

Dobra passa nie opuszczała Małgorzaty Pernal, która jeszcze dwukrotnie stawała na podium. Polska zawodniczka pokonała Francuzkę Lea Thiroux i sięgnęła w sprincie kobiet po złoto. Polka była nie do pokonania i ponownie zaprezentowała świetną formę dzisiaj (15 marca) w biegach narciarskich, w których zdobyła trzecie w tych zawodach złoto.

fot. fb/Sprawni-Razem

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....