Myting Olimpiad Specjalnych w Zakopanem ze sportowcami z 12 krajów!

Od 27 lutego do 3 marca 2023 r. w stacji narciarskiej Suche Ski startowało 100 sportowców Olimpiad Specjalnych z 12 państw europejskich: Polski, Niemiec, Austrii, Monako, Irlandii, Słowenii, Szwajcarii, Słowacji, Węgier, Izraela, Serbii i Belgii.

W trakcie Europejskiego Mityngu Narciarstwa Alpejskiego Olimpiad Specjalnych zostały rozegrane konkurencje takie jak slalom gigant i super slalom gigant. To nie tylko sprawdzian umiejętności dla zawodników z niepełnosprawnościami, ale co najważniejsze rywalizacja w duchu fair play, pokonywanie własnych ograniczeń i dobra zabawa.

Narciarstwo umożliwia osobom z niepełnosprawnością intelektualną wszechstronny rozwój. Sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska podczas regularnych treningów doskonalą się nie tylko z umiejętności jazdy. Uczą się panować nad – naturalnym przecież dla każdego człowieka – strachem, budują pewność siebie i rozwijają się społecznie i fizycznie. 

Małgorzata Strzałkowska, dyrektor ds. sportu Olimpiad Specjalnych Polska

Mityng w Zakopanem jest pierwszym z wielu wydarzeń sportowych na arenie międzynarodowej organizowanych dla zawodników Olimpiad Specjalnych.  Special Olympics – światowy ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną organizuje 17 czerwca 2023 r. Światowe Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Ponad 7 tysięcy zawodników ze 190 delegacji weźmie udział w igrzyskach w Berlinie. 

fot. Adam Nurkiewicz/Olimpiady Specjalne Polska

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....