Parabadminton: Bujnicka i Szmigiel z drugim srebrem w deblu

Rozgrywki w ramach Spanish Para Badminton International Toledo 2023 stanowiły dla polskich parabadmintonistów dobre rozpoczęcie sezonu i wzbogaciły zawodników Polski o medale. Po drugim turnieju duet Oliwii Szmigiel i Darii Bujnickiej wraca z dodatkowym krążkiem.

W Hiszpanii pierwsze starcia zapewniły Oliwii i Darii w deblu srebro, natomiast Bartłomiejowi Mrozowi brąz. W drugim turnieju w singlach polskim zawodnikom nie udało się stanąć na podium. Szmigiel dotarła do ćwierćfinału – Moja przeciwniczka pokazała dziś świetna grę. To boli, że ponownie otarłam się o wejście do strefy medalowej, ale bez powodzenia. Teraz trzeba odpocząć, oczyścić umysł i zacząć od nowa! Krok po kroku do celu – skomentowała swój mecz ćwierćfinałowy Oliwia.

Pozostała dwójka w singlach trafiła do tzw. „grupy śmierci” i nie awansowali dalej. W wydarzeniu brali udział zawodnicy z czołówki światowej.

W deblu walka i upór Oliwii i Darii zostały nagrodzone srebrem. – Czas na regenerację i powrót do treningów. Dziękuje wszystkim za trzymanie kciuków oraz ogromne wsparcie – pisała na swoim profilu facebookowym Bujnicka.

Kolejny cel parabadmintonistów to zawody w Brazylii.

fot. fb/Oliwia Szmigiel; fb/Para-Badminton Poland

Szmigiel i Bujnicka ze srebrnymi medalami.
fot. fb/Oliwia Szmigiel

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....