Tenisiści stołowi walczą o kwalifikację na igrzyska

Na włoską miejscowość Lignano Sabdiadro ponownie zwrócone są oczy fanów sportu, a to za sprawą odbywającego się tam turnieju ITTF Lignano Masters Para Open 2023.

Międzynarodowy turniej w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych rozpoczął się 15 marca. We Włoszech startuje liczna reprezentacja biało-czerwonych, którzy walczą o kwalifikacje na igrzyska w Paryżu. – Walczymy przede wszystkim o punkty rankingowe w singlu, deblu, mikście – mówi Andrzej Ochal, trener polskiej reprezentacji – podkreśla Andrzej Ochal, trener polskiej reprezentacji.

Jest to pierwszy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Paralimpijskich w 2024 roku. Wysokie miejsce w rankingu światowym może dać „przepustkę” do Paryża. Każdy z zawodników musi zaliczyć minimum trzy turnieje i Mistrzostwa Europy w Anglii.

Andrzej Ochal

W turnieju biorą udział Dorota Bucław, Barbara Jabłonka, Magdalena Pawłasek, Paweł Włodyka, Karolina Pęk, Igor Misztal oraz Piotr Grudzień. Nie zabraknie także Natalii Partyki, Maksyma Chudzickiego, Rafała Czupra, Macieja Nalepka czy Tomasza Jakimczuka. We Włoszech grają również Krzysztof Żyłka, Ewa Cychowska i Daniel Staszak, Michał Deigsler.

– Chcę, aby do końca czerwca każdy kadrowicz, który ma szanse na awans na paraolimpiadę, wypełnił kryterium 3 zawodów. Walczymy również o punkty w grach podwójnych i mikstach aby mieć lepsze rozstawienie w ME. Punkty są ważne, ale liczymy również na medale zarówno w konkurencjach singla, jak i grach podwójnych – zaznaczał trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym.

Turniej we Włoszech to dopiero początek sportowej rywalizacji i walkę o przepustkę na igrzyska. Po spotkaniu w Lignano Sabdiadro na polskich tenisistów czekają turnieje w Grecji w kwietniu oraz zawody w Słowenii i Władysławowie w maju.

PZTS.pl

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....