Pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim we Wrocławiu

W Wrocławiu odbyły się pierwsze w tym roku zawody rangi ogólnokrajowej w ergometrze wioślarskim. W ubiegły weekend na Dolnośląsku zostały rozegrane ENEA Mistrzostwa Polski na Ergometrach Wioślarskim osób z niepełnosprawnościami.

W zawodach wystartowało w sumie 21 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Doskonałą formą wykazała się drużyna z KSI START Szczecin, która wywalczyła w sumie 7 medali, w tym 4 złote. Wśród mężczyzn rywalizujących w kategorii PR1 pierwsze miejsce zajął Mateusz Dura z KSI Start Szczecin, który nie krył zadowolenia ze swojego występu, dziękując na facebooku wszystkim, którzy mu kibicowali.

Najlepsze rzeczy dzieją się w życiu wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy. Nigdy nie mówi, że nie dasz rady. Zostałem mistrzem Polski na ergometrze wioślarskim w swojej grupie niepełnosprawności. Szczerze mówiąc kompletnie się tego nie spodziewałem. Jechałem po prostu w swoim wyścigu i się udało. Dziękuję wszystkim za wsparcie, miłe słowa i kibicowanie.

Mateusz Dyra, mistrz Polski w ergometrze wioślarskim kat. PR1

W kategorii kobiet PR1 złoto wywalczyła również zawodniczka ze Szczecina Magdalena Stawiarz. Podobnie sytuacja wyglądała w kategoriach PR2 i PR3- PI mężczyzn, w których królowali sportowcy ze stolicy województwa zachodnio-pomorskiego Michał Gadowski z czasem 07:29.3 oraz Piotr Błażejczyk z rezultatem 07:17.0. W grupie PR3-PI kobiet triumfowała Magdalena Maxelon z Bydgostia Bydgoszcz, a w kategorii PR3-VI złoty krążek trafił do jej koleżanki z drużyny Karoliny Rzepy. Tytuł mistrzowski w kategorii PR3-VI mężczyzn trafił do Igora Smalcerza z AZS AWF Kraków.