Zimowe sukcesy polskich parasportowców

Sezon sportów zimowych trwa w pełni. W różnych zakątkach globu organizowane są zawody rangi międzynarodowej w narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich. Doskonale w tych dyscyplinach radzą sobie polscy zawodnicy, a widać to po ich wynikach.

Pierwsze dobre wieści napłynęły ze Szwajcarii, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata. Michał Gołaś wraz przewodnikiem Kacprem Walasem wywalczyli srebrny medal w slalomie gigancie podczas turnieju w miejscowości Veysonnaz. Kilka dni wcześniej ten sam duet w Austriackim Leogang na zawodach FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) ukończył slalom na pierwszym miejscu. Taki sam sukces zaliczył damski duet z Polski: Oliwia Gołaś z przewodniczką Magdaleną Kłusak. Dziewczyny również slalom na zawodach w Austrii zakończyły ze złotym medalem na swoim koncie.

Za granicą doskonale na Pucharze Świata poradził sobie zwycięzca niedawnego Plebiscytu Przeglądu Sportowego w kategorii Sportowiec Bez Barier 2023 roku. Witold Skupień na zawodach we Włoszech zdobył brązowy medal w biegu na 10 km techniką klasyczną.

Fot. fb/PZSN

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....