Po raz XV. sztangiści walczyli w Chotowej

W sobotę 21 października w Chotowej odbył się XV Tarnowski Turniej w Podnoszeniu Ciężarów LELIWA. Zawody zostały zorganizowane przez Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start i PZSN Start. W imprezie wzięła udział pokaźna grupa reprezentantów Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

Turniej obejmował jedną konkurencję wyciskanie sztangi leżąc na ławce. Na pomoście rywalizowali zawodnicy pełnosprawni i niepełnosprawni. Rywalizacja kobiet została przeprowadzona w kategorii open. Rywalizacja mężczyzn w kategorii open od 49 kg do 72 kg oraz w kategorii open od 80 kg do +107 kg. Suma punktów uzyskana przez zawodnika według formuły IPC decydowała o klasyfikacji końcowej. W zawodach wzięli udział zawodnicy reprezentujący IKS-Warszawa, Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, Start Wrocław, Start Katowice, Eurobeskidy Łodygowice, OSW Busko Zdrój, Start Radom. Nasze Stowarzyszenie Eurobeskidy Łodygowice reprezentowali zawodnicy niepełnosprawni Hałat Dawid, Biegun Marcin, Jędrzejko Sławomir, Karnafel Damian, Kutek Krzysztof, Buła Michał, Kręcichwost Jacek, Wandzel Dariusz, Zemła Krzysztof, Zaręba Konrad oraz zawodnicy pełnosprawni Mikołajczyk Patrycja, Rajba Dominika, Kuś Kamil, Niesatki Paweł. Zawodniczki i zawodników do zawodów przygotowali i prowadzili w trakcie zawodów trenerzy Grabski Wiesław i Stanisław Mirocha.

Nie po raz pierwszy byliśmy najliczniejszą reprezentacją, a trzeba dodać, iż już od stycznia Nowego Roku dołączą do drużyny niepełnosprawni zawodnicy Magdalena Konior, Dawid Lange, Paweł Zawada.

Stanisław Mirocha, trener SI Eurobeskidy

W grupie kobiet pierwsze miejsce zajęła Jankowska Beata (Start Wrocław), natomiast drugą pozycję obstawiła zawodniczka Eurobeskidów Patrycja Mikołajczyk. Podium dopełniła Kinga Moczydłowska z Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Reprezentantka naszego Stowarzyszenia Dominika Rajba, która wystartowała w turnieju uplasowała się na 6. miejscu.

W lżejszej kategorii wagowej mężczyzn najlepszy okazał się Tobiasz Frąckowiak ze Startu Wrocław. Drugi był Piotr Plesiewicz (Start Radom), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Hałat (SI Eurobeskidy). W tej grupie zawodnicy Stowarzyszenia z Łodygowic startowali także Marcin Biegun i Sławomir Jędrzejko, którzy zajęli kolejno 4. i 8. miejsce. Damian Karnafel zajął 14 miejsce, natomiast Krzysztof Kutek rywalizację zakończył na 20 miejscu.

Wśród mężczyzn powyżej w większej kategorii wagowej triumfował Tomasz Gawron (Centrum Formy Dąbrowa Górnicza). Pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy eurobeskidów: Kamil Kuś i Paweł Niesatki. Na pozycji 7. uplasował się Michał Buła, Jacek Kręcichwost na 8. Dariusz Wandzel obstawił 13 miejsce, zaś Krzysztof Zemła wylądował na 15 miejscu. Rywalizację na 18 miejscu zakończył Konrad Zaręba.

Rekordowe próby zawodników na pomoście w Chotowej oceniali sędziowie: Skowronek Andrzej, Kłosowicz Piotr, Pawlik Piotr.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....