Siedemnaścioro Polaków z kwalifikacją na listopadowe Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych

– 17 naszych zawodniczek i zawodników zdobyło kwalifikację na listopadowe Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w hiszpańskiej Granadzie – mówi Andrzej Ochal, trener polskiej reprezentacji.

– Otrzymaliśmy oficjalną informację o osobach, które z rankingu światowego zdobyły prawo gry w tegorocznym czempionacie. Jestem bardzo bardzo zadowolony, bo z 18 Polaków walczących w turniejach, zakwalifikowało się aż 17. Pozostali mają szanse na występ w MŚ na podstawie dzikich kart, o które będziemy występowali – powiedział trener Andrzej Ochal.

Kwalifikację na MŚ w 2022 roku zdobyli:

wśród kobiet – Natalia Partyka, Dorota Bucław, Barbara Jabłonka, Katarzyna Marszał, Karolina Pęk, Krystyna Łysiak, Dorota Nowacka, natomiast wśród mężczyzn – Patryk Chojnowski, Maksym Chudzicki, Rafał Czuper, Tomasz Jakimczuk, Maciej Nalepka, Rafał Lis, Krzysztof Żyłka, Michał Deigsler, Piotr Grudzień oraz Igor Misztal.

– Mamy rekordową dużą kadrę narodową i jesteśmy trzecią najliczniejszą reprezentacją po Korei Południowej i Francji. W Mistrzostwach Świata nie wystąpią najprawdopodobniej najmocniejsi Chińczycy, którzy nie startowali w turniejach rankingowych, chyba że otrzymają dzikie karty – dodał polski szkoleniowiec.

Andrzej Ochal zapowiedział także, że wkrótce – po decyzji władz światowych w sprawie dzikich kart – będzie mógł ogłosić skład Biało-Czerwonych w deblu i mikście.

– Wszyscy wyżej wymienieni Polacy zagrają w singlu, a do gier podwójnych zostaną wystawieni zawodnicy z największymi szansami na medale – stwierdził trener.

– Przed nami zgrupowania w Bydgoszczy w sierpniu i zawodników na wózkach w Serbii we wrześniu, a także dwa kolejne zgrupowania w Cetniewie we wrześniu oraz na przełomie października i listopada tuż przed MŚ – mówił trener Andrzej Ochal.

źródło: PZTS

foto: FB PZTS

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....