Zbliża się Jubileuszowy Turniej Szachowy!

Już w przyszły poniedziałek, 18 września rozpocznie się Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy organizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. W rywalizacji weźmie udział ponad setka szachistów z Polski i z zagranicy.

To już XX jubileuszowa edycja tego turnieju. Impreza odbędzie się w Hotelu Szyndzielnia w Bielsku-Białej i potrwa do niedzieli 24 września. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. W rozgrywkach wezmą udział osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, w różnym wieku począwszy do dzieci, dorosłych, aż po seniorów.

Jesienny turniej to jedno z trzech dużych wydarzeń szachowych organizowanych przez Eurobeskidy.

 Nigdy tak daleko nie „dojechaliśmy” z takim doświadczonym zespołem, jakim jest Ukraina. Widać wykonaną pracę dziewczyn. Widać, że jako reprezentacja bardzo się rozwijamy.

Adam Malik, trener główny kadry narodowej kobiet.

Turniej wliczany do rankingu FIDE, rozgrywany systemem szwajcarskim, składa się z 9 rund. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pula nagród gwarantowanych wynosi 15 tysięcy złotych.

Z czołowych szachownic będzie prowadzona transmisja partii online. Organizator zaprasza wszystkich sympatyków szachów do oglądania nie tylko rozgrywek online, ale również na żywo w Hotelu Szyndzielnia.

Partnerami wydarzenia są Nadwiślańska Agencja Turystyczna ( www.nat.pl ), Hotel Szyndzielnia oraz Restauracja Dębowa. Sponsorem wydarzenia jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Impreza jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie https://www.eurobeskidy.org.pl/imprezy-sportowe/xx-miedzynarodowy-integracyjny-turniej-szachowy

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....