Na aktywność sportową zawsze jest dobry czas! Dołącz do sekcji…

Działające od ponad 25 lat Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy zaczynało od zaproszenia osób z niepełnosprawnościami do uprawiania sportu. I to do dzisiaj jest priorytetem działalności…

– Oczywiście zmieniały się trochę na poszczególnych etapach funkcjonowania najpopularniejsze u nas dyscypliny sportowe, w zależności od zainteresowania zawodników, ale to, o co nam przede wszystkim chodzi, to zapewnienie możliwości uprawiania sportu – przyznaje prezes SI Eurobeskidy Stanisław Handerek.

I dodaje, że choć dobrymi doświadczeniami i sukcesami mogą się pochwalić trenerzy oraz zawodnicy działających już od wielu lat czterech sekcji sportowych: wyciskania sztangi, tenisa stołowego, szachowej i pływackiej, to nic nie stoi na przeszkodzie, by powstawały też nowe, jeżeli tylko będzie zainteresowanie dla innych dyscyplin.

Z przynależnością do sekcji wiąże się możliwość systematycznego udziału w treningach, pod okiem dobrze przygotowanej kadry instruktorów i trenerów, ale także reprezentowania Eurobeskidów na zawodach i turniejach organizowanych na terenie całej Polski. Stowarzyszenie jest też od lat organizatorem ogólnopolskich imprez sportowych, w których zawodnicy gospodarza mają oczywiście możliwość startów i zdobywania trofeów.

– Trzeba pamiętać, że regularne treningi, przy zapewnionej opiece fizjoterapeutów pracujących dla Eurobeskidów, to ogromna szansa na utrzymanie dobrej kondycji, co przy problemach narządu ruchu jest ogromnie ważne dla zdrowia zawodnika – dodaje dr Bogusław Wyleciał, czuwający w zarządzie stowarzyszenia nad działaniami sekcji sportowych.

Sekcje sportowe SI Eurobeskidy otwarte są dla wszystkich zainteresowanych aktywnością osób niepełnosprawnych. – Czekamy na każdego, bez różnicy, czy jego celem są sportowe medale i mistrzowskie tytuły, czy chodzi raczej o poprawę własnej fizycznej sprawności i rehabilitację. Zapraszamy do naszych sekcji! – dodają przedstawiciele Eurobeskidów.

Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc treningów zawodników można znaleźć na stronie: eurobeskidy.org.pl – w zakładce: sekcje sportowe.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....