Deprecated: Funkcja WP_Dependencies->add_data() została wywołana z argumentem, którego użycie jest przestarzałe od wersji 6.9.0! Komentarze warunkowe IE są ignorowane przez wszystkie obsługiwane przeglądarki. in /home/vh15485/aktywnirazem.eurobeskidy.org.pl/wp-includes/functions.php on line 6131

Świąteczna integracja przy szachownicy w Łodygowicach

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy po raz XI zorganizowało Świąteczny Ogólnopolski Integracyjny Turniej Szachowy. Ta cykliczna impreza tradycyjnie odbyła się w Łodygowicach, w tym roku 17 grudnia. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia klasy międzynarodowej, mistrz FIDE Jacek Matlak.

W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu pełnosprawnych i niepełnosprawnych szachistów głównie z województwa śląskiego, ale pojawiło się także kilku zawodników z Ukrainy. W turnieju rozegrano kilka ciekawych partii. Zmagania zawodników z niepełnosprawnością przy szachownicy z zainteresowaniem obserwował dyrektor śląskiego oddziału PFRON Jan Wroński, który gratulował i wręczał nagrody zwycięzcom. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy lub puchary.

Turniej wygrał Jakub Wisła. Za nim na podium uplasował się Karol Kukuła z KŚ AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ Gliwice. Trzeci w klasyfikacji generalnej byył Bartosz Rąba z klubu PSZCZYŃSKIE SZACHY . Najlepszy wśród niepełnosprawnych okazał się Krzysztof Niemczyk z klubu SSz OLIMPIA Goleszów. Drugie miejsce zajął nasz zawodnik Jan Temel. Podobnie na trzecim miejscu, gdzie znalazł się Henryk Seifert. Wśród pań i młodzików do lat 12 najlepiej zaprezentowała się Sabina Kotyla z LKS ORZEŁ Kozy. Na drugim miejscu wśród juniorów 13-15 lat był Mateusz Macura z SSz OLIMPIA Goleszów. Na trzecim miejscu wśród seniorów 65+ uplasował się z kolei Franciszek Janowski z Bielska-Białej.

Podczas dekoracji zostali nagrodzeni nie tylko zwycięzcy Świątecznego Turnieju Szachowego, ale i najlepsi zawodnicy tegorocznego cyklu turniejów Grand Prix, które rozgrywały się w Wilkowicach. Na zakończenie prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek zaprosił wszystkich uczestników na przyszłoroczne turnieje.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....