Polscy paranarciarze z kolejnymi sukcesami

Sukces za sukcesem. Polscy narciarze spisują się na medal. W ostatnich dniach biało-czerwoni ponownie stanęli na podium podczas zagranicznych zawodów.

Na przełomie stycznia i lutego oczy fanów sportów zimowych były skierowane na Włochy. To tam odbyły się dwie imprezy w paranarciarstwie rangi międzynarodowej, w której wzięli udział zawodnicy z różnych krajów, także z Polski.

Powody do dumy w ostatnim dniu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim miał Michał Gołaś wraz z przewodnikiem Kacprem Walasem. Zawody odbyły się we włoskiej Cortinie. Polski duet w slalomie zgarnął brązowy medal. Gołaś z przewodnikiem Walasem uplasowali się tuż za włoskimi sportowcami Bertagnolli Giacomo z Ravellim Andrea. Na szczycie podium stanęli Aigner Johannes w parze z Haberl Nico.

Pełne wyniki z zawodów można znaleźć tutaj: https://www.fis-ski.com/DB/general/event-details.html?sectorcode=PAL&eventid=53672&seasoncode=2024

W ostatnich dniach z brazowego medalu mogli sie również cieszyć Piotr Grabowski wraz przewodnikiem Jakubem Twardowskim. Polski duet trzecie miejsce wywalczył podczas Pucharu Świata we włoskim Martell w narciarskim sprincie techniką klasyczną.

Fot. PZSN Start


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....