Łodygowice ugościły tenisitów

To już drugie zawody tenisa stołowego w tym roku. Jak zwykle chętnych do startu nie zabrakło, bo w rozgrywkach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników, tych młodszych, starszych, startowali też niepełnosprawni. To ważne, aby wszystkie tego grupy społeczne się integrowały poprzez sport. Widać, że tenis stołowy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dla nas jako organizatorów to sama radość.

Stanisław Handerek, prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Łodygowice odbył się w sobotę 7 października. Wśród startujących byli uczestnicy programów Stowarzyszenia i zawodnicy sekcji sportowych, nie brakowało jednak nowych twarzy. Do walki stanęli krajanie z Podbeskidzia i sportowcy z Radomia.

Rozgrywki ruszyły po godzinie 9 i trwały do obiadu. Po posiłku do rywalizacji przy stołach przystąpili najlepsi z najlepszych, a po blisko 1,5 godzinnych finałach sędziowie znali już zwycięzców. W międzyczasie hale sportową przy szkole nr 1 w Łodygowicach odwiedzili m.in. Poseł na Sejm RP Przemysław Drabek i Poseł Kazimierz Matuszny, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz starosta żywiecki Andrzej Kalata i wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

W kategorii niepełnosprawni z grupą I-V najlepszy okazał się Ireneusz Malinowski, natomiast wśród zawodników VI-X triumfował Dariusz Ścigany. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji kobiet OPEN stanęła Sandra Hetnał. Z kolei kategorie dzieci i młodzież do lat 18 zdominował Michał Kapij. W grupie starszych zawodników w przedziale wiekowym 19-49 lat tytuł najlepszego trafił do Michała Krutaka. W kategorii osób 50+ złota statuetka trafiła w ręce Macieja Lamera.

Turniej został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Łodygowice.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....