Wyciskasz sztangę? Eurobeskidy zapraszają na zawody!

Trwają zapisy na XXI Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Impreza odbędzie się w dniach 22-23 marca 2024 r. w Hotelu Szyndzielnia w Bielsku-Białej.

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami IPC w poszczególnych kategoriach wagowych z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Kobiety: 41kg, 45 kg, 50 kg, 55 kg, 61 kg, 67 kg, 73 kg, 79 kg, 86kg, +86kg
Mężczyźni: 49kg, 54kg, 59kg, 65kg, 72kg, 80kg, 88kg, 97kg, 107kg, +107kg

Najlepsi niepełnosprawni i pełnosprawni zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych otrzymają medale i dyplomy. Puchary trafią natomiast do najlepszego juniora z wszystkich startujących do lat 18, najlepszej zawodniczki i zawodnika zawodów, najlepszego zawodnika Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy oraz najstarszego uczestnika.  Na zwycięzców w kategoriach kobiety open, mężczyźni I grupa oraz mężczyźni II grupa czekają atrakcyjne nagrody.

W rywalizacji mogą wziąć zarówno osoby niepełnosprawne jak i pełnosprawne, które w 2024 roku ukończą 14 rok życia oraz posiadają książeczkę zdrowia z ważnymi badaniami lekarskimi lub zaświadczenie o braku przeciwskazań do udziału w zawodach. Sportowcy z niepełnosprawnościami muszą posiadać ksero ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. 

Jak się zapisać na zawody?

Zapisy prowadzone są online. Zgłoszenie klubu sportowego do uczestnictwa w zawodach wysyła trener przez aplikację zamieszczoną na stronie internetowej.

Opłata startowa dla osób pełnosprawnych wynosi 100 zł (w przypadku terminowego zgłoszenia – do 8 marca br.). Zawodnicy niepełnosprawni są zwolnieni z opłaty. Wpłat należy dokonać bezpośrednio przez aplikację na stronie lub na konto Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkową koszulkę. Uczestnicy na czas trwania zawodów będą mieć zapewnione wyżywienie oraz nocleg.

Więcej informacji można uzyskać mailowo: biuro@eurobeskidy.org.pl lub pod nr tel. 33 862 31 98.

Impreza jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....